Süzer Vakfı

Süzer Grubu olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren tek bir amacımız bulunmaktadır: İçinde yaşadığımız, sevgi ile harmanlanmış bu coğrafyaya ve topluma katkı sunmak; huzuru, güveni, anlayışı, paylaşımı esas alan bir geleceğin inşaasına destek vermek.

Bu misyon etrafında Süzer Grubu şirketleri, yöneticileri ve Süzer ailesi üyeleri tarafından kurulan Süzer Vakfı, geleneksel değerlerimizden biri olan "yardımlaşma" kavramından yola çıkarak, ülkemizin sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla eğitim başta olmak üzere birçok alan için fon ayırmaya devam etmektedir. Her yıl Grup şirketlerinin kârlarının belirli bir yüzdesinin aktarıldığı Süzer Vakfı gelecek için bugünden çalışmaktadır.

Süzer Vakfı sahip olduğu misyonun bir sonucu olarak bugüne kadar tam donanımlı ilk ve orta öğretim düzeyinde 8 adet okulu inşa ederek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamış, yeni nesillerin eğitimine ve geleceğin Türkiyesine katkı sunmuştur.

Eğitime desteğin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesinin bir örneği düzenli olarak öğrencilere verilen burslardır. Yaptığı okullarla ilk ve orta öğretimi destekleyen Süzer Vakfı aynı zamanda üniversite öğrencilerinin eğitim gereksinimlerine sıcak bir el uzatmak amacıyla bugüne kadar lisans ve lisansüstü 400 öğrenciye burs sağlamıştır. 2015 itibariyle Süzer Vakfı’ndan burs alan öğrenci sayısı 310’dur.

Vakıf, doğal felaketlere maruz kalan insanlarımıza katkı sunduğu gibi, ihtiyaç duyan kesimlere ayni ve nakdi yardımlar yapmakta, sağlık alanında destek faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Süzer Grubu, içinde doğduğu, büyüdüğü, geliştiği bu topraklara ve toplumumuza insani ve vicdani borcunu bir parça da olsa Süzer Vakfı aracılığıyla yerine getirmeye; samimi duygularla yoğurduğu misyonunu hayata geçirme gayesiyle sahip olduğu kaynakları azami ölçüde kullanmaya devam edecektir.

Vakıf Faliyetleri

2009 Van’da 3000 Öğrenciye Giysi Yardımı Van
2009 Türkiye Sakatlar Derneği Giysi Destek KampanyasıÜlke çapında
2004 Okumak Engel Tanımaz Projesi kapsamında Atlanta Milli Konvansiyonu'na destek
2000 Hasan Süzer LisesiGaziantep
1999 Gölcük Depremi Arama Kurtarma Ekip Desteğiİzmit
1999 Etimesgut Zırhlı Birlikler Komutanlığı Atatürkçülük DershanesiAnkara
1998 Cennet Süzer AnaokuluGaziantep
1996 Cennet Süzer Eğitim Uygulama OkuluGaziantep
1994 İ.Ü.Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Ek Binasıİstanbul
1990 Ali Süzer Özel Eğitim Meslek LisesiGaziantep
1987 Hasan Süzer Etnografya MüzesiGaziantep
1980 Ali Süzer İlköğretim OkuluGaziantep
1980 İsmihan İsmet Süzer İlköğretim Okuluİstanbul
Euro.Message madebycat