KentBank d.d.

Hırvatistan'dan finans dünyasına hitap eden Türk bankası

1998 yılında Hırvatistan’da Banka Brod unvanı ile kurulmuş olan KentBank d.d. 2011 yılında Süzer Grubu bünyesine katılmasıyla birlikte gerçekleştirdiği unvan değişimini Grubumuza yaraşır biçimde faaliyetlerine yansıtmış, yerel bir kimlikten uluslararası bir markaya dönüşmüştür. Sadece Avrupa Birliği üyesi Hırvatistan içinde değil uluslararası alanda da yatırımcılara hitap eden Banka ülke geneline yaygın 14 şubesi ile faaliyetlerini sürdürmekte, yeni nesil hizmet anlayışının son aşaması olan internet ve mobil bankacılık aracılığıyla müşterilerinin tüm taleplerine hızlı şekilde yanıt vermektedir. KentBank d.d. finans ve bankacılık alanındaki tüm ürün, hizmet ve enstrümanları bünyesinde barındırmaktadır.

Son iki sene içinde ülkenin en hızlı büyüyen bankası unvanını alan KentBank d.d. sözkonusu büyümesini aktif kalitesi ve güçlü sermaye yapısını muhafaza etmek suretiyle gerçekleştirmiştir. Banka kısa vadede Hırvatistan içinde yeni açacağı şubeler aracılığıyla büyümeyi sürdürmeyi, orta vade de ise ülke sınırlarını aşan bir yaklaşımla iştirak ve şubeleri aracılığıyla bölgesel bir banka statüsüne dönüşmeyi amaçlayan stratejik vizyon ile hareket etmektedir.

Uluslararası ve ulusal düzenlemelere bağlı olarak, müşteri taleplerini esas alan bir anlayışla küresel ölçekte hizmet veren KentBank d.d., bankacılık ürünlerine ihtiyaç duyan herkesi kaliteli ve uygun hizmetleriyle kucaklamaktadır.