Süzer Vakfı

Süzer Grubu olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren tek bir amacımız bulunmaktadır: İçinde yaşadığımız, sevgi ile harmanlanmış bu coğrafyaya ve topluma katkı sunmak; huzuru, güveni, anlayışı, paylaşımı esas alan bir geleceğin inşaasına destek vermek.

Bu misyon etrafında Süzer Grubu şirketleri, yöneticileri ve Süzer ailesi üyeleri tarafından kurulan Süzer Vakfı, geleneksel değerlerimizden biri olan "yardımlaşma" kavramından yola çıkarak, ülkemizin sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla eğitim başta olmak üzere birçok alan için fon ayırmaya devam etmektedir. Her yıl Grup şirketlerinin kârlarının belirli bir yüzdesinin aktarıldığı Süzer Vakfı gelecek için bugünden çalışmaktadır.

Süzer Vakfı sahip olduğu misyonun bir sonucu olarak bugüne kadar tam donanımlı ilk ve orta öğretim düzeyinde 8 adet okulu inşa ederek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamış, yeni nesillerin eğitimine ve geleceğin Türkiyesine katkı sunmuştur.

Eğitime desteğin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesinin bir örneği düzenli olarak öğrencilere verilen burslardır. Yaptığı okullarla ilk ve orta öğretimi destekleyen Süzer Vakfı aynı zamanda üniversite öğrencilerinin eğitim gereksinimlerine sıcak bir el uzatmak amacıyla bugüne kadar lisans ve lisansüstü 605 öğrenciye burs sağlamıştır. 2018 itibariyle Süzer Vakfı’ndan burs alan öğrenci sayısı 75’dur.

Vakıf, doğal felaketlere maruz kalan insanlarımıza katkı sunduğu gibi, ihtiyaç duyan kesimlere ayni ve nakdi yardımlar yapmakta, sağlık alanında destek faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Süzer Grubu, içinde doğduğu, büyüdüğü, geliştiği bu topraklara ve toplumumuza insani ve vicdani borcunu bir parça da olsa Süzer Vakfı aracılığıyla yerine getirmeye; samimi duygularla yoğurduğu misyonunu hayata geçirme gayesiyle sahip olduğu kaynakları azami ölçüde kullanmaya devam edecektir.

Vakıf Faliyetleri

Van’da 3000 Öğrenciye Giysi Yardımı Van
Türkiye Sakatlar Derneği Giysi Destek KampanyasıÜlke çapında
Okumak Engel Tanımaz Projesi kapsamında Atlanta Milli Konvansiyonu'na destek
Hasan Süzer LisesiGaziantep
Gölcük Depremi Arama Kurtarma Ekip Desteğiİzmit
Etimesgut Zırhlı Birlikler Komutanlığı Atatürkçülük DershanesiAnkara
Cennet Süzer AnaokuluGaziantep
Cennet Süzer Eğitim Uygulama OkuluGaziantep
İ.Ü.Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Ek Binasıİstanbul
Ali Süzer Özel Eğitim Meslek LisesiGaziantep
Hasan Süzer Etnografya MüzesiGaziantep
Ali Süzer İlköğretim OkuluGaziantep
İsmihan İsmet Süzer İlköğretim Okuluİstanbul
Öğretmen EviMalatya
Hasan Süzer OrmanıMalatya
Dumlupınar İlköğretim Okulu Giysi Destek YardımıVan
Türkiye Sakatlar Derneği Tekerlekli İskemle Destek Yardımıİstanbul
Efes Antik Kent Kazıları için Efes Vakfı’na bağış (2015 ve 2016’da iki ayrı bağış)
Ali Süzer Gençlik ve Spor Derneği’ne bağış (2016)
605 öğrenciye bağış (kuruluşundan bugüne kadar burs almış öğrenci sayısı)