23 Kasım 1991’de sanatı toplumun her kesimine ulaştırmak, geleceğin genç sanatçılarına destek vermek amacıyla kurulmuştur.

 

Ekavart Gallery, EKAV Vakfına bağlı kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bağış makbuzu ile çalışılmakta ve etkinliklerden elde edilen gelirler, sanat dalında eğitim gören bursiyerlerimize aktarılarak, geleceğin sanatçılarına destek olmaktadır. Galerimiz The Ritz Carlton Hotel altında, Süzer Plaza girişinde bulunmaktadır.

Sanat diliyle estetiği birleştirerek toplumun yaşam ve bilinç düzeyinin kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Ekavart Gallery açılışından bu yana, Türk resminin usta ve genç sanatçılarının yapıtlarından oluşan solo ve karma sergiler, kişisel gelişim seminerleri, imza günleri, atölye çalışmaları, müzik dinletileri gibi sayısız etkinliğe imza atmıştır.

Fahrel Nisa Zeid, Ergin İnan, Süleyman Saim Tekcan, Muzaffer Akyol, Balkan Naci İslimyeli, Seyyit Bozdoğan, Okan Bayülgen, Mercan Dede, Nezih Çavuşoğlu, Ali Alışır, Sezin Aksoy, Uğur Çakı, Yalçın Bilgin, Ardan Özmenoğlu, Genco Gülan, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Bubi ve Bilge Alkor gibi sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmıştır.

Ekavart Gallery, EKAV Vakfı bünyesinde her geçen gün daha da büyüyerek ve zenginleşerek “Sanat Geliştirir, Sanat İyileştirir, Sanat Birleştirir” sloganıyla ülkemizin kültür platformlarına ayna tutan etkinlikleri sanatçılar ve sanata gönül vermiş tüm sanatseverlerle paylaşarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

www.ekavartgallery.com/tr

Süzer Vakfı

Amacımız içinde yaşadığımız, sevgi ile harmanlanmış bu coğrafyaya ve topluma katkı sunmak…

Devamını Oku

Suzerain Corp. (ABD)

Türk gayrimenkul sektörünün Amerika kıtasındaki seçkin temsilcisi...

Devamını Oku

The Roof

The Roof yemyeşil bir terasla misafirlerine Boğaz’ın...

Devamını Oku